Portatif Süzgeç

29,90

Satıcı: Dahidükkan

Stokta

Kolay bir şekilde katlanıp açılabilir.
Mutfağınızda minimal düzeyde yer kaplar.
Katlanmış şekilde bulaşık makinesinde de yer tasarrufu sağlayarak yıkanabilir.
Sıcaktan etkilenmeyen plastik ve silikondan imal edilmiştir.

Portatif Süzgeç

Her evde mutfak ayrı bir öneme sahiptir ve mutfak eşyaları için en titiz tercihlerde bulunulduğu gözlemlenebilir. Bu noktada çeşitli ürünler de akla gelirken, en belirgin ve en öne çıkan ürün çeşitleri ise doğrudan doğruya gıdalar ile temas halinde olan seçeneklerdir. Çünkü sağlıklı beslenmek için sağlıklı yiyeceklerin tüketilmesi kadar, besinlere temas eden malzemelerin cinsi ve niteliği de önemlidir. Makarna süzgeci konusunda da aynı hassasiyet gözlemlenebilirken, portatif süzgeç bu alanda en iyi alternatif olarak öne çıkar.

Hem kullanım konusunda pratik olması, hem de yapı malzemesi olarak kaliteli unsurlardan oluşmasından dolayı tercih edilen makarna süzgeç ürünü pek çok kişiye makarna yapımı sırasında oldukça önemli katkılar sunar. Zamandan tasarruf ettirdiği kadar kişiyi yormadan kullanılabildiği için de dikkat çeken portatif makarna süzgeci ile siz de keyifli bir şekilde makarna yapabilirsiniz.

Aç – Kullan – Katla – Yıka – Sakla!

Son yıllarda sıkça kullanılan ve yoğun şekilde tercih edilen plastik süzgeç çeşitli özellikleri ile öne çıkar. Örnek olarak bu ürün mutfakta son derece az bir yer kaplar. Çünkü katlanabilen yapısı, ürünün hacmini küçülterek saklanabilmesine olanak sağlar.

Katlı halinin açılarak tam bir süzgece dönüşmesinin ardından makarnanın suyunu süzmeye yarayan bu ürün, kullanıldıktan sonra yeniden katlanarak tıpkı bir tabak gibi bulaşık makinesine yerleştirilebilir. Bu şekilde kolayca yıkandığı da görülebilir. Yıkanma işlemi biten süzgeç yeniden rafa kaldırılıp bir sonraki kullanım zamanını bekleyecektir.

Teknik Özellikler

Oldukça kullanışlı olan makarna süzgeç ürünü şu teknik özelliklere sahiptir;

– Bu ürün katlanabilen bir yapıya sahiptir. Makarna süzüleceği zaman açılıp, yıkanma ya da saklanma zamanında katlanabilmektedir.

– Ürün kullanım esnasında 24 cm x 11,5 cm; katlandığı zaman ise 24 cm x 3 cm ölçülerindedir.

– Söz konusu plastik süzgeç ürünü ısıya dayanıklı plastiklerden ve silikon malzemeden üretilmiştir. Bu nedenle yeni pişirilmiş ve yüksek ısıya sahip makarna ile yüksek sıcaklıktaki kaynamış su bu ürün için herhangi bir tehlike oluşturmamaktadır.

– Ürün kolaylıkla yıkanabilir. Bunun için yalnızca katlayıp tabak formuna getirilmesi ve bulaşık makinesine konulması yeterlidir.

– Portatif süzgeç hafif yapılıdır ve bundan dolayı kolay taşınabilir haldedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Portatif makarna süzgeç ürünü sağlık açısından tehlike oluşturur mu?

Hayır, kesinlikle oluşturmaz. Üründe kullanılan plastik malzeme oldukça kaliteli bir materyaldir. Erimesi, makarnaya karışması, boyasının akması ya da benzer herhangi bir sıkıntının yaşanması mümkün değildir. Makarna süzme işlemi için güven duyularak kullanılabilir.

 1. Portatif süzgeç pratik bir şekilde yıkanabilir mi?

Evet, kesinlikle! Ürün ister elde, ister makinede yıkanabilir. Makinede yıkanması esnasında az yer kaplaması açısından katlama işlemi yapılır. Bu sayede plastik süzgeç adeta bir tabak gibi makineye yerleştirilir. Ardından ise yıkama işlemi başlatılır.

 1. Ürünün katlanabilir olması hangi avantajları doğurur?

Yukarıda da belirtildiği gibi yıkama sırasında makinede az yer kaplaması için ürünün katlanabilir yapısından yararlanılır. Sadece yıkama esnasında değil, kullanım dışı olduğu anlarda ürünün raf y da dolaplarda yerini alması sırasında da yerden tasarruf etmek için katlama işlemi yapılır. Bu şekilde oldukça önemli bir alan boşa çıkmış olur. Genişliği temsil eden 24 cm her daim aynı kalırken, katlamadan önce 11,5 cm olan yükseklik katlama işleminin ardından 3 cm’e kadar düşer. Üstelik bu katlama hamlesi de son derece basittir ve herkes rahatlıkla portatif süzgecini katlayarak küçültebilir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış :(

Vendor Information

 • Mağaza Adı: Dahidükkan
 • Vendor: Dahidükkan
 • Adres: Mahall Ankara
  Divan Residence
  06000 2. Kat 11 numara Ankara
 • 4.97

Menü