Her Öğrencinin Sahip Olmak İsteyeceği Yeni Nesil Ajanda: Akıllı Ajanda

Aklımızdaki şeyleri bir kenara yazmak, yapılacaklar listesi çıkarmak ya da öğrendiğimiz yeni bir bilgiyi sonradan gözden geçirmek için kullandığımız not defteri hayatımızı birçok açıdan kolaylaştırıyor. Özellikle de öğrencilik döneminde dersleri düzenli olarak not eden ya da bu alışkanlığı kazanmak isteyenler için. Bunu daha eğlenceli bir hale getirecek olan yeni nesil akıllı ajanda ise fonksiyonel birçok özelliği bir arada bulunduruyor.

Geleneksel not defterinden dijital ortama aktarım

Klasik bir not alma eylemini çok daha fazlasına dönüştüren akıllı not defteri, dijital ortamdaki not defterlerinin sahip olduğu birçok özelliği geleneksel tarzda kullanıcısıyla buluşturuyor. Mobil uygulaması ile koordineli bir şekilde çalışan deftere alınan notlar, sonradan rahatlıkla bulunabiliyor. Bu da kullanıcının deftere aldığı notları mobil uygulamaya geçirmesi sayesinde gerçekleşiyor. Sonrasında akıllı defterin herhangi bir yerindeki nota erişilmek istendiğinde mobil uygulamaya girip, hangi sayfada olduğunu tespit etmek yeterli oluyor.

Notları başkalarıyla paylaşma olanağı sunuyor

Geleneksel not defteri içerisinde yer alan tüm bilgiler sayfalar üzerinde yer alan barkodların telefona okutulması ile dijital ortama aktarılıyor. Kullanıcının dilediği şekilde etiketlediği ve ayrıştırdığı sayfalar, PDF formatına dönüştürüldükten sonra mobil uygulama aracılığıyla başka kişilerle paylaşılabiliyor. Kısacası içerisinde bulunduğumuz modern teknoloji çağının gerekliliklerini yerine getiren yeni nesil ajanda modeli, hayatı kolaylaştıran ve hafızayı her daim taze tutmayı başarıyor.

Tekrar tekrar kullanılabiliyor

Türk mühendislerinin çalışmaları sonucunda ortaya koydukları akıllı ajanda, kendine ait özel bir kalem ile çalışıyor. Bu akıllı kalem ile alınan notlar daha sonrasında akıllı telefonlarda yer alan mobil uygulamadan taratılıyor ve kullanıcı dilerse bu dosyaları bilgisayar, ipad gibi diğer dijital ortamlara da aktarabiliyor. Defterin en ilginç özellikleri arasında ise tekrar tekrar kullanılabilmesi yer alıyor. Bunun içinse defteri mikrodalgaya yerleştirmek ve 60 derece sıcaklıkta ya da 800 Watt ayarında 70 saniye boyunca tutmak yeterli oluyor.  Aynı işlem saç kurutma makinesiyle de gerçekleştirilebiliyor.

Siz de defter çeşitleri içerisinde sizi oldukça memnun edecek bu akıllı ajandadan edinerek, not tutma işlemini daha eğlenceli ve kolay bir hale getirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ise https://dahidukkan.com/u/defter-ajanda-siyah-defter-akilli-defter-defter-cesitleri/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü