10 Dakikada Kumpir Nasıl Yapılır?

Kumpir sever misiniz? Kim sevmez ki? Sokağı saran mis gibi közlenmiş patates kokusu öncelikle büyülü esansıyla çeker sizi kendine ve sonrasında da elbette ki mis gibi tereyağlı patates karışımı, ardından da içinde uzayan kaşar peynirinin o kendine aşık edici letafetli görüntüsü, üzerinde olmazsa olmaz sosları ve arzuya göre içine eklenen mısır, sosis, salam v. b. gibi malzemeler… İnsanın bu muhteşem yiyeceğin hayalini kurduğunda bile ağzı sulanıyor öyle değil mi? Ama maalesef ki evde canınız birden bire kumpir istediğinde kumpirin meşakkatli yapımı sizi bu isteğinizden kolaylıkla caydırabilir. Keşke 10 dakikada kumpir yapımı mümkün olabilseydi öyle değil mi? Ama belki de mümkündür. En iyisi siz okumaya devam edin…

Özellikle metropollerde ya da İstanbul ‘da yaşayan biriyseniz kumpir yemek için taaa Ortaköy’e kadar gitmeniz ya da doğru dürüst kumpir yapan bir yerler bulmanız için şehrin göbeğine kadar inmeniz gerekebilir. Sadece bir kumpir yemek için onca yolu çekmek ve trafiğe katlanmaksa her zaman modunuza uymayabilir doğrusu. O da olmadı hadi diyelim kumpirinizi evde yapmak istediniz…  Bilenler bilir ev ortamında kumpir pişirmek için saatlerce uğraşmanız gerekir zira sadece patatesleri yıkayarak tek tek folyolara sarmak bile usandırıcı bir işlemdir. Bir de patatesleri fırında pişirmek… Emin olun ki bu işlem saatlerinizi alacaktır. Eh, bunca zahmeti düşündüğünüzdeyse ‘en iyisi vaz geçmek’ deyip bu hayali bir kenara bırakabilirsiniz. Aslında ‘bırakabilirdiniz’ demek daha doğru olacak. Zira şimdilerde kendinize ait keyifli – hijyen ev konforunda, sadece 4 dakikada patates pişirebilir ve sadece 10 dakikada hazırlanmış leziz kumpirler tadabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette Potato Express ile… Hızlı kumpir nasıl yapılır sorusuna en iyi cevabı veren patates pişirme torbalarıyla ev ortamında dakikalar içinde kumpir hazırlayabileceksiniz.

 

Potato Express Nasıl Kullanılır?

Evet evet yanlış duymadınız sadece 3 adımda patatesleri pişirerek dakikalar içinde de dumanı üzerinde tüten bol malzemeli kumpir yapımı Potato Express ile çok kolay.

1 – Potato Expressi açın

2 – Patateslerinizi içine yerleştirin

3 – Mikrodalga fırınınızı 4 dakikaya kurun

Ve ta taaa! … İşte pişmiş patatesleriniz hazır. Şimdi içine ne dilerseniz koyabilir, kendi damak tadınıza göre ve ailenizin ya da arkadaşlarınızın/konuklarınızın arzusuna göre kumpirler oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Diyelim ki çalışan bir bayansınız ya da yalnız yaşayan bir erkeksiniz ve yorgun argın işten geldiniz. Canınız da yemek pişirmekle uğraşmak istemiyor. 1 dakika içinde Potato Express torbasına patatesleri doldurarak 4 dakika içinde pişmiş – dumanı üzerinde patateslere sahip olabilir ve akşam yemeğinizi 10 dakika içinde hazırlayabilirsiniz.

Ya da hafta sonunda ‘Pazar keyfi’ yaparken canınız aniden kumpir çekti. Belki de biricik yavrularınıza özel bir hafta sonu menüsü hazırlamak istediniz. Patateslerinizi Potato Express poşetinin içinde mikro dalga fırınınıza attığınız gibi kaldığınız yerden tatil keyfinize devam edebilirsiniz. İşte pratik kumpir yapımı şimdilerde bu kadar kolay…

 

 

Potato Express Mikrodalga Kumpir Torbasıyla Kazanımlarınız

1 – Öncelikle normal pişirme yöntemlerinde olduğu gibi fırının ısınmasını ve saatlerce süren eziyetlerle patateslerinizin yumuşamasını beklemezsiniz.

2 – Normal ev tipi kumpir yapımında ön aşama konusunda patatesleri tek tek folyo kağıtlara sararak pişirme için hazırlamanız gerekir. Oysaki patates torbalarında bunların hiç birine gerek yok.

3 – Normal ev tipi fırınlarda ev şartlarında hazırlanmaya çalışılan kumpir yapımında irili  – ufaklı patateslerin kimileri fırında yanarken, kimilerinin içi tam olarak pişmez ve bu gibi durumlarda hayalinizde ki kumpirle buluşmanız olanaksızdır. Oysaki Potato Express pişirme torbalarında ısı poşetin içine hapis olarak homojen bir şekilde dağılır ve tüm patateslerin eşit oranda pişmesini sağlar.

4 – Potato Express pişirme torbalarının içine tam olarak 4 adet orta boy patates koyabilir ve aynı anda pişirebilirsiniz. Böylelikle lezzetli ve besin değeri yüksek 4 kişilik bir aile menüsü yaratabilirsiniz. Yanı sıra doyurucu bir menü oluşturabileceğiniz gibi 1 öğün sırasında almanız gereken her türlü besin değerini de elde etmiş olursunuz.

5 – Öte yandan dışarda tükettiğiniz kaynağı belirsiz gıda ürünleri ve kafalarda soru işareti uyandıran hijyen dışı mutfaklar yerine kendi evinizde, kendi ellerinizle hijyen şartlarda hazırlanmış olan kumpirleri gönül rahatlığıyla tüketmiş olursunuz. Bu sayede kendi damak tadınıza göre yeni yeni kumpir tasarımları bile yaratabilirsiniz. Aynı zamanda paranız da cebinizde kalmış olur.

6 – Potato Express patates pişirme torbalarını kullanım imkanı tek seferlik değildir. Yıka – kaldır mantığıyla dilediğiniz kadar kullanabileceğiniz bu poşetlerle sevdikleriniz ve kendiniz için dakikalar içinde dilediğiniz kadar patates pişirebilirsiniz.

7 – Ek olarak Potato Express patates pişirme poşetleri sadece kumpir için değil, haşlanmış patates gerektiren tüm yemekler ya da salatalar için sizi 2 dakikada haşlanmış patateslere kavuşturacak niteliklerdedir.

Patates; potasyum değeri yüksek, kalsiyum, demir, magnezyum ve bakır içeren son derece değerli bir gıda türevidir. Bu yüzden sıklıkla tüketilmesi gereken bir sebzedir. Bu noktada örneğin kumpir yerine sofralarımızdan eksik etmediğimiz; patates salataları, et yemeklerinin olmazsa olmazı püreler, balık menülerinin en iyi arkadaşı haşlanmış patates dilimlerine Potato Express sayesinde dakikalar içinde kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü